Лікувально-оздоровча база

В санаторії проводиться наступне лікування:

 • Реабілітація хворих після перенесеного гострого інфаркту міокарду
 • Реабілітація хворих з ревматичним ураженням серцево-судинної системи (системи кровообігу)
 • Реабілітація хворих з гіпертонічною хворобою та минущими порушеннями мозкового кровообігу
 • Реабілітація хворих з захворюваннями периферичної нервової системи
 • Реабілітація хворих з неспецифічними захворюваннями органів дихання
 • Реабілітація хворих з захворюваннями органів опори та руху
 • Реабілітація хворих з неспецифічними захворюваннями органів зору
 • Реабілітація хворих після опіків (комбустіологія)
 • Реабілітація хворих з цереброваскулярною патологією

Сучасна лікувально-профілактична база, нові методи і методики лікування, висококваліфікований медичний персонал створюють умови для ефективного лікування в санаторних відділеннях:

 • Для хворих з захворюваннями органів кровообігу
 • Для хворих з захворюваннями опорно-рухового апарату
 • Для хворих з захворюваннями нервової системи
 • Для хворих з захворюваннями ока та його придаткового апарату
 • Для хворих на неспецифічні захворювання органів дихання
 • Медично-технічна база санаторію забезпечена самою сучасною діагностичною та медичною апаратурою.

Два кабінети фізіотерапії оснащені апаратами – магнітотерапії та загальної магнітотерапії, лазеротерапії, індуктотерапії, магнітолазерної терапії, ультразвукової терапії, пресотерапії та лімфодренажу, ударнохвильової терапії, скануючий лазер, для біорезонансної стимуляції, синглетно – кисневої терапії, інтерференцтерапії, універсальне реабілітаційне масажне обладнання, електросон, вакуумний масаж.

Нашими лікарями освоєніі методики лікування, такі як загальна магнітотерапія, пресо терапія і лімфодренаж, ударно-хвильова терапія, спелеотерапія.

Апарат «Магнітотурботрон» – загальна магнітотерапія, який ми називаємо “наше золото”. Він дозволяє впливати на всі системи організму шляхом впливу магнітного поля одночасно на все тіло. Лікування на ньому можуть проходити навіть неоперабельні і онкохворі, хворі з поліорганною патологією.

Пресотерапія і лімфодренаж застосовується для механічного компресійного лімфодренажу при ослабленому відтоку лімфи та при ослабленій активності м’язового насосу і при недостатньому відтоку венозної крові. Застосовується при варикозній хворобі, профілактиці тромбозу вен, при відкладенні підшкірного жиру усіх видів і ступенів. Тобто на ньому проходять лікування всі, хто хоче мати гарну фігуру, стрункий хребет.

Унікальний метод лікування травм і опорно-рухового апарату – це метод ударно-хвильової терапії на апараті MASTERPULS MP. Також при захворюваннях опорно-рухового апарату застосовують вихрову ванну “Купава” – це не просто гідромасаж ніг, завдяки дії магнітного поля та випромінюванню червоного світла вона цілюще впливає на суглоби, а також на весь організм в цілому.

Відпочиваючим, що мають проблеми зі спиною, корисно відвідати кабінет лікувальної фізкультури. Під керівництвом професійних інструкторів пацієнти виконують спеціально розроблені вправи для лікування остеохондрозу, остеопорозу, сколіозу, та інших захворювань. У кабінеті ЛФК знаходяться профілактори Євмінова – для відновлення функцій хребта, особливо при грижах Шморля, при периферичних захворюваннях нижніх кінцівок; апарат для сухої тракції хребта – це для хворих, які не можуть займатись лікувальною фізкультурою активно, при остеохондрозах, сколіозах, при посттравматичних патологіях хребта. У залі ЛФК є стіл для реабілітації хворих з пошкодженими верхніми кінцівками.

Для проведення нетрадиційного лікування в санаторії існують кабінети психотерапії, електросонотерапії, аеромузикотерапії, фітотерапії, спелеотерапії. У кабінеті психотерапії для оздоровлення хворих застосовуються наступні методики:

 • індивідуального гіпнозу
 • групового гіпнозу
 • гіпнозу-відпочинку по К. Платонову
 • гіпносуггестії
 • ландшафтотерапії

Втілюється в життя система етапного лікування по принципу “Стаціонар-Санаторій-Поліклініка”.

Спелеотерапія застосовується для лікування, профілактики і реабілітації хворих з неспецифічними захворюваннями легень, ЛОР-органів та з ціллю профілактики захворювань органів дихання у осіб з факторами ризику. У нашій соляній печері протягом дня можуть прийняти процедури більше 100 пацієнтів. Також для лікування органів дихання застосовують інгаляції, синглетно-кисневу терапію, бальнеологічні процедури, різноманітні види фізіотерапії та масажу.

Офтальмологічне відділення санаторію вважається одним з кращих на Дніпропетровщині. Тут є весь набір апаратури (електричний офтальмоскоп, рефрактометр, апарат «РОТА», Таблиця Сівцева, апарат Маклакова, щільова лампа-2Б, апарат магнітолазерної терапії, автоматичний статистичний перфограф «Періком», апарат стимулювання захворювань зору світлом (зелений, синій, червоний та жовтий кольори) для комп’ютерного обстеження рефракції ока, далекозорості, короткозорості, астигматизму, проведення підбору складної окулярної корекції, що допомагає хворим покращити зір і встановити точний діагноз.

Санаторій «Славутич» ім. Б.В. Пашковського за останні два роки придбав для клініко-діагностичної лабораторії найновіше обладнання. Використовуються 24 клінічних і 42 біохімічних методики, усі вони уніфіковані і затверджені наказами Міністерства охорони здоров’я. Завдяки цьому виключається можливість помилки при постановці діагнозу.

Одним з новітніх приладів є автоматичний гематологічний аналізатор, який дозволяє за 1 хвилину визначити рівень гемоглобіну, кількість еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів, гематокриту.

Біохімічний аналізатор забезпечує високу якість аналізів, які дозволяють оцінити рівень ферментів крові, функції нирок, печінки, мінеральний обмін, дослідити рівень цукру в крові, що так необхідно при лікуванні атеросклерозу, гіпертонічної хвороби ,інфаркту міокарду.

Останнім придбанням санаторію є автоматичний імуноферментний аналізатор виробництва США. Унікальний метод имуноферментного аналізу на парамагнітних частках і посилення хемилюмінісценції гарантує високе відчуття методу.

Іноваційні технології дозволяють виконувати широкий спектр гормональних досліджень:

 • оцінювати функції щитовидної залози (тиреотропний гормон ТТГ, ТЗ, тироксин Т4, тиреоглобулін, антитіла до пероксидази)
 • визначати онкомаркери (молочної залози, яєчників, матки, підшлункової залози та жовчного міхура, передміхурової залози, яєчок, шлунково-кишкового тракту, вродженої патології плоду)
 • оцінювати функції вагітності, розвитку плоду (естриол Е3,ά-фетопротеін, ХГЧ-гонадотропін)

Аналізатор сечі дозволяє швидко та якісно оцінити функції нирок, сечового міхура та сечової системи в цілому, виявити захворювання на ранніх стадіях та поставити кінцевий діагноз.

На коагулометрі з оптичним вимірюванням хромогенних субстратів проводиться дослідження системи згортання крові для діагностики інфаркту міокарду, гіпертонічної хвороби, ревматизму, захворювань печінки, тромбоцитопенії та динаміки в лікуванні антикоагулянтами.

З липня 2010 року у санаторії функціонує лікувально-оздоровчий комплекс з сауною та залою механотерапії, обладнаний сучасними механічними снарядами; затишними кімнатами відпочинку, гардеробними з фенами, душовими кабінами. У басейні ми проводимо таке лікування, як підводне витягування хребта. Для цього є два апарати: для витягування попереково-крижового відділу та грудного відділу хребта, другий для витягування шийного відділу хребта. Усі ці комплекси лікувальних заходів призводять до здорового і активного життя після лікування.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Facebook

Записатися на консультацію

Запис на консультацію