Про санаторій

Про санаторій «Славутич»

Свою історію санаторій веде з 1937 р. – з моменту заснування будинку-відпочинку для металургів заводу ім. Дзержинського «Щурівка».

У зв’язку із збільшенням серцево-судинних захворювань і недостатньою кількістю кардіологічних оздоровниць за рішенням ВЦ СПС і Укрпрофради будинки відпочинку на Україні були реорганізовані у кардіологічні оздоровниці. Оздоровниця, як кардіологічний санаторій «Славутич» розпочала свою діяльність у травні 1976 року.

Сьогодні дочірнє підприємство „Санаторій ”Славутич” імені Б.В. Пашковського - це спеціалізований лікувально-оздоровчий заклад на Дніпропетровщині закритого акціонерного товариства профспілок України „Укрпрофозодоровниця”.

Його територія, 27.3 га, нагадує мальовничий півострів, омитий водами з півдня, сходу та півночі Дніпродзержинського водосховища. Санаторій розташований в масиві листяного парку, який пригорнувся до лісу на відстані 2,5 кілометрів від міста Верхньодніпровськ.

Спальні корпуси розташовані у прибережній смузі лісопарку, що дуже важливо для загального комплексу лікувально-профілактичних процедур. Набережна санаторію простягається на 2.5 км, де знаходиться пляж. Природа щедро одарила це місце: клімат степовий, літо тепле, зима стійка, коливання атмосферного тиску незначні.

Гордістю санаторію є бальнеологічне відділення, в якому відпускається 12 видів ванн: перлинні, кисневі, йодобромні та інші.

Працюють кабінети:

 • кабінет магнітотерапії (апарат "Магнітотурботрон")
 • кабінет пресотерапії та лімфодренажу
 • кабінет спелеотерапії
 • кабінет ударно-хвильової терапії
 • кабінет діагностики та лікування захворювань органів зору
 • кабінет для сухих вуглекислих ванн
 • кабінет комп'ютерної діагностики
 • інгаляторії
 • масажні кабінети
 • кабінет рефлексотерапії
 • кабінет психотерапії
 • ЛФК
 • фізіотерапевтичні кабінети

Лікування в санаторії проводиться під керівництвом наукових працівників Дніпропетровської медичної академії та методик Одеського інституту курортології, Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Щупіка. Останнім часом в санаторії активно використовується психотерапевтичне лікування.

Велике значення у комплексі лікування відводиться 5-ти разовому дієтичному харчуванню із системою попереднього замовлення.

У комплексі лікувально-оздоровчих заходів велика увага приділяється організації культурного та змістовного дозвілля, адже концерти, танцювальні і тематичні вечори, дискусії та лекції, зустрічі з письменниками та композиторами, аматорами викликають здорові емоції та збільшують прагнення до здорового та активного життя.

Починаючи з 2001 року, санаторій “Славутич” почав обслуговувати хворих з усіх областей України.

Нинішня потужність оздоровниці 286 ліжок.

Наша Історія

Сьогодні
286 ліжко-місць
Один з кращіх спеціалізованих лікувально-оздоровчих
закладів на Дніпропетровщині
2001
Всеукраїнська оздоровниця
Приймаємо хворих з усіх областей України
1996
Санаторій ”Славутич” імені Б.В. Пашковського
Дочірнє підприємство
ЗАТ профспілок України „Укрпрофозодоровниця”
1937
Заснування санаторію
Будинок-відпочинку для металургів заводу
ім. Дзержинського «Щурівка»

Пашковський Борис Володимирович
Заслужений лікар України, ветеран Великої вітчизняної війни, полковник медичної служби, умілий керівник і організатор, висококваліфікований фахівець в галузі лікування серцево- судинних захворювань, метр санаторно-курортного лікування.
Він зробив великий внесок у розвиток санаторно-курортної справи в Україні.
Його доброта завжди житиме в серцях тих, хто його знав.