Піші прогулянки

Піші прогулянки – це найпростіший і найдоступніший вид фізичної активності. Ходьба приносить величезну користь організму й дуже сприятливо впливає на психо-емоційний стан людини.

При ходьбі в роботі беруть участь майже всі м’язи тіла, при цьому особливо розвиваються і зміцнюються м’язи ніг, тазу, живота, рук і спини. Зміцнюються кістки і зв’язки. Поліпшується постава і хода, в результаті чого створюються оптимальні умови для правильної роботи внутрішніх органів. Дія ходьби на організм людини дуже різноманітно і залежить від темпу (число кроків на хвилину), відстані і загального фізичного навантаження. Головне, щоб вона не викликала втоми, а навпаки, відчуття бадьорості, прилив сил, емоційний підйом. Під час ходьби можна зробити кілька дихальних вправ.

Одяг для походів не повинен обмежувати рух. Влітку – це шорти або спортивний костюм, взимку – утеплений спортивний костюм або повсякденний одяг і завжди – зручне взуття: кеди, тапочки, черевики.

Існує багато різновидів ходьби: на носках, п’ятах, на напівзігнутих ногах, скрестним кроком, з високим підніманням колін та ін.

Основні види: звичайна (прогулянкова), маршова і спортивна.

Особливо необхідні піші прогулянки хворим з початковими проявами атеросклерозу і гіпертонічної хвороби. Дуже корисні щоденні прогулянки для осіб розумової праці. Вони є прекрасним стимулятором роботи мозку.

Піші прогулянки перед сном знижують накопичене за день психоемоційне напруження і стомлення кори головного мозку, сприяють швидкому засипанню і глибокому сну. Фінські вчені довели, що піша ходьба благотворно впливає на серцево-судинну систему людини.

Оздоровча ходьба – це такий вид фізичної активності, де правила для тренувань встановлюємо ми самі. Наприклад, якщо колишню нашу дистанцію ми стали долати легше і швидше, то можемо збільшити швидкість ходьби.

Рух в гору не тільки підвищує витривалість серцево-судинної системи, але й зміцнює м’язи на ногах. Тому кожен раз після тренування потрібно робити розслаблюючі вправи на розтяжку – тоді на наступний день м’язи не будуть хворіти.

Також велику користь організму приносить кліматолікування.

Кліматолікування – один з важливих факторів санаторно-курортного лікування.

Повітряні ванни влітку відпочиваючі приймають на відкритому повітрі, а взимку в кімнатах. Повітряні ванни починають з 5-7 хвилин, збільшуючи кожні 3 дні на 5 хвилин і доводячи до 25-30 хвилин.

Застосовуються активні і пасивні форми кліматолікування РГГ, ЛГ, прогулянки, екскурсії та перебування на відкритому повітрі.

Дані прогнозу погоди, поточні метеозведення та нагляд під час відпуску кліматичних процедур, використовуються лікарем.

Запис на консультацію